Mõte loob

Mõtted loovad sinu reaalsuse. Iga mõte, mids sa mõtled, loob sinu elu. Sa oled sinu mõtted. Hea jõuab nendeni, kes mõtlevad häid mõtteid. Igaüks on oma õnne sepp. Kõik need ütlused on sulle ilmselt kuskilt tuttavad. Oled neid kuulnud mõnest taskuhäälingust, lugenud raamatust või on keegi sotsiaalmeedias neid jaganud.

Igapäevased automaatsed mõtted

Meil on iga päev tuhandeid mõtteid, näiteks selle uuringu järgi on meil iga päev keskmiselt 6000 mõtet. Suurem osa nendest mõtetest kordub.

Nii lihtne on lugeda, et muuda oma mõtteid, siis muutub su reaalsus. Paljudel juhtudel on lihtsam muuta seda, mida sa sööd, kui seda, mida sa mõtled. Meie aju on plastiline ja pikki aastaid paigas olnud mõtlemismustreid on keeruline muuta, sest aju on laisk. Selleks, et me igapäevaeluga paremini toime tuleks, teeb aju paljusid asju automaatselt – täpselt nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Nii on lihtsam nii meile, kui meie ajule. Ärkame hommikul üles ja peseme esimese asjana hambad ära ilma, et me väga mõtleks, miks me seda teeme.

Mõtted tulevad ja lähevad samuti automaatselt. Selleks, et midagi muutuks, peab midagi teisiti tegema.

Head mõtted = hea tervis

Paljud on ilmselt viimase paari aasta jooksul kogenud, kuidas maailmas toimuvate keeruliste sündmuste taustal on raske rahulikuks jääda. Võib olla oled isegi kogenud ärevust ja hirmu. See on tavaline reaktsioon olukorras, mille kulgemist me ei suuda muuta.

James Allen kirjutas oma 1903. aastal (enne maailmasõdasid) ilmunud raamatus „Nagu inimene mõtleb“  sellest, kuidas negatiivsed mõtted mõjutavad meie närvisüsteemi ja nõrgestavad pikas perspektiivis meie tervist. Ta kirjutab, et „tugevad, puhtad ja õnnelikud mõtted on elujõulise ja nõtke keha ehitusmaterjaliks“. Heade mõtete mõtlemine on oluline ka selleks, et püsiksime hea tervise juures.

Mõtted viivad edasi

Kõik suured saavutused on kunagi olnud unistused. Kõik maailmarekordid on olnud kunagi mõne sportlase ideaal, mille poole püüelda. Kui need on saavutatud, siis on on ka teised sellele järgnenud. J. Allen rõhutab lühikeses unistamisele pühendatud peatükis, kuidas peaks oma ideaale hoidma. Isegi siis, kui hetkeolukord sulle ei meeldi, siis see ei jää selliseks, kui hoiad oma unistusi meeles ja nende poole püüdled.

Igalühel meist on võimalik teha midagi esimesena maailmas või saavutada eesmärk, mis ainult sulle on oluline. Unistused võtavad aega – mõned saavutame varem, mõned veidi hiljem.

James Alleni väikeses formaadis „Nagu inimene mõtleb“ on lühike ja lihtne mõtisklus elu põhitõdedest, mis kehtisid nii 1903. aastal, kui raamat esimest korda trükiti, kui ka täna. Raamatus kirjeldatud tõdedele viitavad ka paljud maailmakuulsad enesearengukoolitajad, sh Tony Robbins.

Vaata kõiki Midagi Õnneks valikus olevaid raamatuid.

Ostukorv